'Kürtler yaşamı cehenneme çevirecek' '.....:)

romeo

Yeni Üyemiz
'Kürtler yaşamı cehenneme çevirecek'
Diyarbakır'da BDP İl Başkanlığı'nca operasyonların durdurulması, yeni Anayasa paketine karşı durulması ve İran'da edilen edilen PKK'nın bu ülkedeki uzantısı PJAK'a üye 5 kişinin idam edilmesini protesto etmek amacıyla düzenlenen yürüyüşten sonra konuşan Bitlis Milletvekili Nezir Karabaş, "Bu politikalar sürerse Kürt halkı yemin ediyorum sadece gerilla mücadelesiyle kalmayacak, yaşamı cehenneme çevirecek" dedi.

bdp-15051-4944_334.jpg
]BDP Diyarbakır İl Başkanı Nijad Yaruk, "Kürtler, eski Kürtler değil. Diz çöktürmeye çalıştığınız bu halkın önünde diz çökeceğiniz günler yakındır" dedi.
]
] BDP'liler tarafından operasyonların durdurulması ve Anayasa paketine karşı çıkılması ve İran'da 5 PJAK üyesinin idam edilmesini protesto etmek için yürüyüş düzenledi. BDP İl binası önünde aralarında BDP Siirt Milletvekili Osman Özçelik, Bitlis Milletvekili Nezir Karabaş, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Hakkari Belediye Başkanı Fadıl Bedirhanoğlu, Siirt'in Bağımsız Belediye Başkanı Selim Sadak'ın da bulunduğu yaklaşık 20 bin kişi toplanırken, Koşuyolu Parkı'na yürüyüşe geçti. AK Parti Bağlar ilçe teşkilatı önünden geçiş sırasında olası saldırıya karşı BDP'liler bina önüne tek sıra halinde dizilerek önem aldı. 'Dağda, şehirde, her yerde operasyonları bertaraf edeceğiz', 'Komplocu Anayasa değil, demokratik Anayasa', 'Özgürlük mücadelesini yükseltelim, tecavüz kültürünü aşalım' ve üzerinde İran'da İdam edilen PJAK üyelerinin fotoğraflarının bulunduğu Kürtçe 'Vahşet rejimi insanlığı asıyor' yazılı pankartları ile 'Operasyonlar dursun', 'Çocuklarıma dokunma', 'Emeğimi sömürme' yazılı dövizlerinın taşındığı 2 kilometrelik yürüyüş 1 saat sürdü.
]
] Daha önce terör örgütü PKK'nın talimatları doğrultusu hiçbir şarkısı çalınmayan Kürt sanatçı Şivan Perwer'in 'Kürdistan' isimli türküsü bu kez otobüsten sürekli çalındı. Yürüyüşçülerin arka tarafında bulunan ve yüzlerini puşularla kapatan bir grup ise PKK'yı simgeleyen bezler ve bölücübaşı Abdullah Öcalan posterleri taşıyarak lehlerine sloganlar attı.
]
] Koşuyolu Parkı'nda konuşma yapan BDP Diyarbakır İl Başkanı Nijad Yaruk, herkesin barış için, çocuklarının yaşamı için aşırı sıcaklara rağmen meydanlara çıktığını söyledi. Yaruk, şöyle dedi:
]
] "Kürt sorunu çözülmedi, devam ediyor. Ödenen bütün bedellere rağmen Kürt sorunun çözülmesi için mücadelemiz devam edecek. Bu konuda çok yakında önemli gelişmelerde olabilir. Anaların tabutlara sarılmak yerine çocuklarına sarılmasını istiyoruz. Bu çözüm için ilk etapta operasyonların durması, iç savaşı körüklemek isteyenlerin açığa çıkarılması gerekiyor. Bu kirli savaş konsepti Türk ve Kürt her iki halkada zarar veriyor. Ama onların da çok iyi bilmeleri gereken bir şey var. Kürtler artık eski Kürtler değil. Diz çöktürmeye çalıştığınız bu halkın önünde diz çökeceğiniz günler çok yakındır."
]
] Konuşmasını Kürtçe yapan BDP Siirt Milletvekili Osman Özçelik, Türkiye'ye barış gelinceye kadar mücadeleye devam edeceklerini, gerekirse bu uğurda kendilerini feda edeceklerini söyledi. Özçelik, şöyle dedi:
]
] "Yine bahar geldi. Yine savaş kızıştı. Operasyonlar yine arttı. Tankları, uçakları helikopterleri Kürdistan topraklarına çıkıyor. Bizler bunu durduracağız, bu savaşı durduracağız, onurlu bir barış getireceğiz. Bize yalandan söylüyorlar; 'kardeşiz' diye. Meclis'te de onlara söyledik. Biz kardeşlik değil, eşitlik istiyoruz. Sizin kardeşliğinizi istemiyoruz.
]
] Padişahlar zamanında Osmanlı padişahlarının hangi açıdan çocuklarını öldürdüklerini, kardeşlerini zindanlara attıklarını, kardeşlerini nasıl zehirleyip öldürdüklerini biliyoruz. Biz bu kardeşliği istemiyoruz. Eşitlik varsa, kardeşlik istiyoruz. Eşitlik yoksa bu kardeşliği istemiyoruz. Tarih boyunca hep Kürtler'i kandırmak istediler. Ancak Kürt uyanıktır artık. Kürtler artık sizi izlemez. Ortadoğu'da kimse Kürtler'siz adım atalım demesin. Ortadoğu'da Suriye, Irak, İran, Türkiye 4 ülkede kimse Kürtler üzerinden proje yürütemez. Bizler sahipsiz değilisiz, yanlız değiliz. Bizler milyonlarla varız, örgütlerimiz var, bizi kimse artık kandıramaz."
]
] BDP Bitlis Milletvekili Nezir Karabaş, Türkiye metropolleri başta olmak üzere Kürt halkının Avrupa'da dahil tüm alanlarda dostlarıyla birlikte olduğunu söyledi. Karabaş, şunları söyledi:
]
] "Kürt halkının talepleri, Kürt halkına, AKP hükümetinin Kürt halkına verdiği sözler ve umutlar neydi? Şunu söylediler. Kürt halkının taleplerini çözeceğiz, operasyonları durduracağız, annelerin gözyaşını akıtmayacağız, demokrasi getireceğiz, 12 Eylül faşist anayasasını değitireceğiz, Kürt halkının demokratik siyasal sorunlarını çözeceğiz dediler. Kürt halkının iradesini kırma adına teslim alınan, esir alınan Kürt çocuklarını serbest bırakacağız, Kürt halkının dilini, kültürünü kendisini özgürce ifade etmesinin yolunu açacağız dediler. Bugün neden alanlardayız? Siz neden alanlardasınız. Çünkü geçmiş yıllardan katbe kat daha yüksek ve kirli bir operasyon başlatıldı. Tüm alanlarda Türkiye Cumhuriyeti devletinin ordusunun üçte ikisi bugün Kürdistan dağlarında. Anayasa değişikliği yerine, Kürt halkının, onun siyasetçilerinin, onun temsili olan partinin hiç bir talebini dikkate almadan kendi talebini yazıyorlar. Yine geçen yıl seçimlerden hemen sonra başlatılan ve sayısı gittikçe yükselen 1500'ü aşan Kürt belediye başkanı, BDP'li yöneticileri tutukladılar ve yenilerini ekliyorlar. Kürt halkının dilinin üzerindeki yasakları kaldırma iddiasında olan AKP, Azadiya Welat Gazetesi'nin yazıişleri müdürüne ise 166.5 yıl hapis cezası verildi."
]
] "YAŞAM CEHENNEME DÖNER"
]
] BDP Bitlis Milletvekili Nezir Karabaş, Ankara başta olmak üzere Türkiye'ye destek veren ABD ve diğer destekçi ülkelere çağrı yaptığını söyleyen BDP Bitlis Milletvekili Nezir Karabaş, şöyle konuştu:
]
] "Diyoruz ki, bu başlangıçtır. 90 yıldır süren inkara, 30 yıldır süren savaşa katliama boyun eğmeyen, bedel ödeyen Kürt halkı eğer bu politikayı, savaşı sürdürürseniz iddia ediyorum, yemin ediyorum Kürt halkı yaşamı cehenneme çevirecek. Kürt halkı Ortadoğu'da yaşamı kilitleyecek. Ama, artık Kürt halkının verdiği mücadelede kahramanca yıllardır bedelini veren gerillayla sınırlı olmayacak. Kürt halkı milyonlarla kentleri, yolları, caddeleri, yaşamı tıkayacak. Buna söz veriyor ve şunu söylüyoruz; Türkiye'de artık Türk halkının da düne kadar 'oğlu devlet için öldü feda olsun' diyen anne babaların da savaşa artık tahammülü yok. İzliyorsunuz artık hükümetin bakanları TBMM'nin milletvekilleri ve göreceksiniz yarın öbür gün generaller, Türk askerinin o Türk gençlerinin cenazesine gidemeyecekler. Türk ve Kürt halkı başta barış anneleri olmak üzere milyonlarla bu savaşa karşı direnen demokratik etkinliklerle yaşamı kilitleyen bir tavrı geliştirmemiz gerekiyor. Tarihin çarkını hiç kimse geriye çeviremez artık. Türkiye ve İran idamlarla ne de Suriye ve Irak ne de ABD'nin desteği, Kürt halkının mücadelesini, hak taleplerini ne de Ortadoğudaki Türk, Kürt, Arap Fars kardeşliğini engelleyemeyecektir."
]
] Konuşmalardan sonra partililerin çağrıları üzerine yürüyüşe katılanlar dağıldı.
]
] ***********************
] Milletin önünde böyle kendini bilmez, ne konuştuğunun farkında olmadan aptalca konuşan maşa'lar olduğu sürece ülkemizde böyle çatlak seslerin ve küçük sıkıntıların olması normal sayılır artık.
] Milletvekili bir dengesizin söylediği sözlere dikkat etmek gerek.Ne için orda olduğunun bilince olamayacak kadar kör ve sağır.Aslında dağdaki değil teröristin ta kendisidir bu şahıs.İranda idam edilecek 5 terörist için söylediklerine bakın.Sanki o teröristler kürt milletine zarar vermiyor.Sanki kürt vatandaşları öldürmüyor.Sanki kürt insanının bu günkü zor durumlarına neden olanlar onlar değil de Türk milletiymiş gibi saçma bir mantıkla söylenen boş kelimeler olarak değerlendiriyoruz.
] Tarih boyunca Türk-Kürt-Laz-Çerkez-Alevi-Sünni Hep kardeş olmuş ,omuz omuza birbirine bağlanmıştır.Bu, böylede devam edecektir.Böyle ,başkasının maşası olan kuklalara itibar edilmeyecektir.Olmayan huzursuzluğu varmış gibi göstererek kendilerine malzeme çıkaran bu dengesizlere Kardeş halklar itibar etmeyecektir.Kardeş kardeşin önünde diz çökmez ........ama yakında kimin diz çöküp yalvaracağı da zaten meydanda.............(!)
] Kendini bilen , akıl mantık sahibi Türkiye cumhuriyeti vatandaşı herşeyin ,herkesin ne olduğunu çok iyi biliyor....Böyle meydanlara çıkıp birkaç söz sözylemekle, bu kadar yapmaya çalıştıkları olmadı,olmuyor......olmayacak.................
] Böyleleri ve böylelerine destek verenler en başta KÜRT DÜŞMANI'dır....Memleket bunlara kalsa ortada bir tane bile kürt kalmaz... Kürtlerin hakkını savunuyoruz diye , milliyet gözetmeden bir haftalık bebeğe kurşun sıkan , 90 yaşında pir'i fani ye kurşun sıkan bu insan dışı yaratıkların savunucusu olan ,teröristin en önde gidenidir.Onlar gözlerini kırpmadan çocuk demeden ,yaşlı demeden insanları vahşide katlederken iyi de , kendileri aynı şeyleri yaşayınca neden miyavlıyorlar acaba ???????
]
] Tarih boyunca Türk-Kürt Kardeşti. Öylede kalacak.Bunu er geç şanlı tarih ıspatlayacak ..Böyleleride ne olacak .................................... (!)
]
] :bayrak::bayrak::bayrak::bayrak::bayrak::bayrak:
]


 

HASAN CAN

Administrator
Yönetici


Bu bayrak dünya döndükçe dalgalanacak dünyadaki tek bayraktır.Kimse heveslenip olmayacak rüyalar görmesin.Bu bayrak için bu güne kadar ne kanlar aktı.Gerekirse gene akar, ve akıyorda..Bu bayrakta gözü olanların kanlarına karşı bizlerin kanı..
Çok güzel yazmışsın romeo.Tarih boyunca hep kardeş kaldı bu iki millet.Öyle de kalacak.BAzıları kendini parçalasa da ,iki kardeş halkın birliğini ve huzurunu bozmaya çalışsada ,bu kardeşlik sonsuza kadar gidecek. Kanında cani'lik olan bu vahşiler düşünsün.Biz kardeşiz.bu kadar.

:bayrak:
 

mahzungarip

Yönetici


Şu ezanlarki şehadetleri dinin temeli.
Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli....

Allah razı olsun.emeğine sağlık.
selam ve dua ile..a.r.o
 
Üst Alt