Nar’ı Aşk

Ayyüzlüm

Yeni Üyemiz
Nar’ı Aşk
Click this bar to view the full image.

N Â R-I AŞK
Beyaz bir kağıda mahkum hançer-i kelâm..
Mürekkep zindan olmuş el –âlem elinde..
OlmasaydıAŞK gölüne minettar kalem…
Hüznüm boy sürermiydi böyle avare dilimde….

Bir aşk-ı bakidir..!!..MEVLA’DIR..!!! sonsuz bir deryadır..!!adı:nâr-ı aşk…!!
Bir Meryem dir .. suspus olmaktır.. teslimiyettir ..adı: nâr-ı aşk…
Bir yâre-i hicrandır .. hüzündür..,göz yaşıdır adı :, nâr-ı aşk…
Bir Züleyha dır.. Yusufi lisandır .. iffettir .. adı : nâr-ı aşk…
Bir derd-i mübtelladır .. sabırdır… Ah dır .adı,: nâr-ı aşk…
Bir ahuyu ceylandır.. yardır ..,canandır.. adı : nâr-ı aşk…
Bir mecnundur….ayrılığı vuslattır .. adı : nâr-ı aşk…
Bir muhabbettir! MUHAMMED MUSTAFA’DIR (S.A.V)! yanmaktır.!! adı: nâr-ı aşk..!!
Click this bar to view the full image.

üç harf, beş nokta denmiş namına…a !!_ş !!_k !!
sırrına erilmemiş sonsuzluk mu? .Y Â RİN.. a!!_ş!!_k!
evvelde yine sen vardın a!!_ş !!_k !!
tanımlamayan anlaşılamayan bir delhizmisin …. a!!_ş!! _k!!
aşkın sahibine götürecek olan .a!!_ş!!_k!!
beni bende yitiren a!!_ş!!_k!!
bende eneyi bulduran…a!!_ş!!_k!!

aşık olmayan ne bilsinki aşk_ı ..
aşık olmayan kalem ne yazsın_ki ………….
biter mürekkep kırılır kalem
kalır yarıda kelam
evvelde selam..
aşk sonsuza götürür
vesselam…

nefsimutmainne

Aktif Üyemiz
[FONT=Comic Sans MS <td bgcolor=][COLOR="][FONT=Comic Sans MS <td bgcolor=][COLOR="]“Aşk ateştir, öğüt yeldir.Yel, ateşi alevlendirir.” Bir kaplanı ne kadar dövsen, o nisbette hırçınlaşır, öfkesi şiddetlenir.
[FONT=Comic Sans MS <td bgcolor=][COLOR="][B] Ey nasihatçı! Sen bana fenalık yapıyorsun. İstiyorsun ki, yüzümü ateşli yerden ateşsiz, soğuk yere çevireyim.[/B]
[FONT=Comic Sans MS <td bgcolor=][COLOR="] Şimdi sıra benim. Ben sana nasihat vereyim de dinle.
[FONT=Comic Sans MS <td bgcolor=][COLOR="][B] Daima kendinden iyisini ara. Kendin gibilerle vakit geçirmek, vaktini zâyi etmektir. Kendi emsalinin peşinden ancak kendini beğenmişler gider. Tehlikeli yerlere ise ancak sarhoşlar gider.[/B]
[FONT=Comic Sans MS <td bgcolor=][COLOR="] Nitekim ben aşka düştüğüm zaman onun bütün belâlarını da düşündüm. Kelleyi koltuğa aldım da bu yola girdim.
[FONT=Comic Sans MS <td bgcolor=][COLOR="][B] Sadık bir aşık isen elini canımdan çek. Canını vermeye kıymayanlar kendini beğenen korkaklardır ve sevgiliye değil de kendi şahıslarına âşıktırlar.[/B]
[FONT=Comic Sans MS <td bgcolor=][COLOR="] Bir gün gelecek, nasıl olsa ecel pusu kuracak beni alıp götürecek. Onun için nazlı sevgilim beni öldürsün daha iyi. Onun uğrunda, onun elinde güle oynaya can veririm. Madem ki, ölüm haktır ve alına yazılmıştır, cânan uğrunda, onun elinde ve yanında ölmek daha iyi değil mi?
[FONT=Comic Sans MS <td bgcolor=][COLOR="][B] Bir gün ister istemez öleceksin. Yârin ayağı dibinde can vermek daha iyi değil mi?[/B]
[FONT=Comic Sans MS <td bgcolor=][COLOR="] Pervâne sâdık bir âşıktır. Tek bir ışık etrafında döner durur ve kendini yok eder. Onun yok oluşu, “Vahdet” yolundaki dervişin hâline benzer. Işık ilâhî aşk, pervâne ise bu aşk ile yanıp tutuşan ve hatta yokluğa erişen derviş demektir.
[FONT=Comic Sans MS <td bgcolor=][COLOR="][B] Pervane acziyet ve perişanlığına bakmadan aşkı ile etrafında yanıp durduğu mumun huzurunda, ma’şûkuna seslenir:[/B]
[FONT=Comic Sans MS <td bgcolor=][COLOR="] -Ey sevgilim! Hadi ben âşığım, yansam da yeridir. Peki ya sen neden yanıyorsun, niçin ağlıyorsun.
[FONT=Comic Sans MS <td bgcolor=][COLOR="][B] Mum inleyerek cevap verir:[/B]
[FONT=Comic Sans MS <td bgcolor=][COLOR="] -Benim tatlı balım vardı. Beni ondan ayırdılar. Şirin’im haksızlıkla elimden alındı. İşte Ferhad gibi tepemden ateş çıkıyor. Gece, meclisi aydınlatan ışığıma bakma. İçimi yakan ateşe bak.
[FONT=Comic Sans MS <td bgcolor=][COLOR="][B] Mum, hem bu sözleri söylüyor, hem de sararmış yanağından sel gibi gözyaşı dökülüyordu.[/B]
[FONT=Comic Sans MS <td bgcolor=][COLOR="] Mum, sözüne devamla pervaneye dedi ki:
[FONT=Comic Sans MS <td bgcolor=][COLOR="][B] Ey pervane! Ey aşk iddiacısı! Aşk, senin işin değil. Seninki bir kuru iddiadan ibaret. Sende ne sabır var, ne de metanet ve tahammül.[/B]
[FONT=Comic Sans MS <td bgcolor=][COLOR="] Sen azıcık bir ışık ve ateş gördün mü, hemen yanıyorsun. Ben ise tamamıyla yanıncaya kadar dikilip duruyor, dayanıyorum.
[FONT=Comic Sans MS <td bgcolor=][COLOR="][B] Aşk ateşi senin yalnız kanadını, benim ise bütün vücudumu, baştan aşağı yakar. [/B]
[FONT=Comic Sans MS <td bgcolor=][COLOR="] Derviş de mum gibidir. Dışı parlaktır ama içi yanmıştır.
[FONT=Comic Sans MS <td bgcolor=][COLOR="][B] Artık gece bitiyor, sabah oluyordu. Peri yüzlü bir hizmetçi gelip mumu söndürdü.[/B]
[FONT=Comic Sans MS <td bgcolor=][COLOR="] Zavallı mum, dumanı tepesinden çıkarken:
[FONT=Comic Sans MS <td bgcolor=][COLOR="][B] “Aşkın sonu budur işte.” dedi ve can verdi.[/B]

[FONT=Comic Sans MS <td bgcolor=][COLOR="]
m.allah.gif
EyvAllah...
elh.gif

Üst Alt